IluroSport » Tots els guanyadors de la Nit de l’Esport en les diverses categories

Tots els guanyadors de la Nit de l’Esport en les diverses categories

L’any 1955 es va celebrar la primera edició de la Festa de l’Esport i amb el pas dels anys ha estat la festa anual de l’esport mataroní. En les taules de sota podreu trobar els noms d’esportistes, equips, tècnics, directius, periodistes i patrocinadors que han estat guanyadors en les diverses categories al llarg de la seva història.

* L’any que figura a l’esquerra de les taules és l’any dels mèrits i el premi va ser lliurat en la Festa, o Nit de l’Esport, de l’any següent.
ESPORTISTES INDIVIDUALSEQUIPSALTRES GUARDONS
Millor Esportista Absolut/aEquips SèniorsTècnic/Entrenador
Sèniors MasculinsEquips JuvenilsPremsa
(Trofeu Josep Gomà i Carol)
Sèniors FemeninesEquips CadetsDirectiu
Juvenils MasculinsEquips InfantilsMedalla Constància Esportista
Juvenils FemeninesMedalla Constància Directiu
Cadets MasculinsPromoció de l’Esport
Cadets Femenines
Infantils Masculins
Infantils Femenines

Aquest guardó s’atorga al millor esportista de la ciutat, i pot recaure en qualsevol dels guanyadors de les diferents categories, i de fet en molts ocasions l’ha guanyat una esportista de categories de base.

2021Anni EsparWATERPOLO
2020No es va concedir
2019Aina FlorenzaHOQUEI PATINS
2018Raquel GonzálezATLETISME
2017Marta BachWATERPOLO
2016Albert RamosTENNIS
2015Clàudia LunaTRIATLÓ
2014Núria MartínezBÀSQUET
2013Roser Tarragó/ Marta BachWATERPOLO
2012Roser Tarragó/ Marta BachWATERPOLO
2011Roser Tarragó WATERPOLO
2010Núria MartínezBÀSQUET
2009Mariona OrtizBÀSQUET
2008Eduardo GonzaloCICLISME
2007Núria MartínezBÀSQUET
2006Jordi GarciaWATERPOLO
2005Gàlia DvorakTENNIS TAULA
2004Núria MartínezBÀSQUET
2003Núria MartínezBÀSQUET
2002Gàlia DvorakTENNIS TAULA
2001Alba PlanasGIMNÀSTICA
2000Marta BartrèsHOQUEI PATINS
1999Núria MartínezBÀSQUET
1998Eduardo PérezATLETISME
1997Eduardo PérezATLETISME
1996Joaquim FernàndezNATACIÓ
1995Sílvia PareraNATACIÓ
1994Joaquim FernàndezNATACIÓ
1993Sílvia PareraNATACIÓ
1992Sílvia PareraNATACIÓ
1991Joaquim FernàndezNATACIÓ
1990Jonathan GarridoCICLISME
1989Joaquim FernàndezNATACIÓ
1988Pere Robert i Sílvia PareraWATERPOLO i NATACIÓ
Albert Ramos és el primer esportista que ha guanyat quatre vegades el guardó de millor esportista sènior masculí
2021Albert RamosTENNIS
2020No es va concedir
2019Albert RamosTENNIS
2018Xavi BlancoPESCA SUBMARINA
2017Albert RamosTENNIS
2016Albert RamosTENNIS
2015Héctor RuizNATACIÓ
2014Xavi BlancoPESCA SUBMARINA
2013Javi GómezGIMNÀSTICA
2012Javi GómezGIMMÀSTICA
2011Dídac VilàFUTBOL
2010Jordi FernàndezWATERPOLO
2009Ferran FormatjéHOQUEI PATINS
2008Eduardo GonzaloCICLISME
2007Jéssed HernàndezCURSES MUNTANYA
2006Jordi GarciaWATERPOLO
2005Joan LopeTIR
2004Roger RabassaNATACIÓ
2003Roger RabassaNATACIÓ
2002Rafa GarciaBILLAR
2001Rafa GarciaBILLAR
2000Robert VillàATLETISME
1999Eduardo PérezATLETISME
1998Eduardo PérezATLETISME
1997Eduardo PérezATLETISME
1996Joaquim FernàndezNATACIÓ
1995Joaquim FernàndezNATACIÓ
1994Joaquim FernàndezNATACIÓ
1993Ricard FernàndezATLETISME
1992Jordi BurilloTENNIS
1991Joan PonsTRIATLÓ
1990Manuel BellidoKARATE
1989José González ParraBOXA
1988Bernat SolàSALTS ESQUÍ
1987Lluís TornerTAEKWONDO
1986Bernat SolàSALTS ESQUÍ
1985David de MiguelTENNIS
1984Joan TolràATLETISME
1983Lluis TornerTAEKWONDO
1982Rafael FernàndezBOXA
1981Tomàs CanoSALTS ESQUÍ
1980Tomàs CanoSALTS ESQUÍ
1979Manel TerraSALTS ESQUÍ
1978Jordi VilàATLETISME
1977Jordi VilàATLETISME
1976Antonio RubioBOXA
1975Jordi Vilà ATLETISME
1974Miquel Perajoan/Jordi L. BoquetMOTOCICLISME
1973Francesc PayàTRIATLÓ
1972Antonio RubioBOXA
1971Josep M. DiamantMOTONÀUTICA
1970Antonio RubioBOXA
1969Joan VilaHOQUEI PATINS
1968Antoni GomàATLETISME
1967Joan MartínezBÀSQUET
1966José AngueiraCICLISME
1965Lluis GarciaATLETISME
1964Joan MartínezBÀSQUET
1963Lluís MiróCICLISME
1962Josep M. SolerBÀSQUET
1961Jordi TerricabrisCICLISME
1960Josep GasullWATERPOLO
1959Josep GasullWATERPOLO
1958Eugeni RomeuNATACIÓ
1957Josep GasullWATERPOLO
1956Antoni BonamusaATLETISME
1955Exuperancio GalianaBOXA
1954Jordi BonareuBÀSQUET
Núria Martínez ha guanyat vuit vegades en la categoria sènior femenina
2021Anni Espar, Marta Bach, Elena Sánchez i Roser TarragóWATERPOLO
2020No es va concedir
2019Roser TarragóWATERPOLO
2018Raquel GonzálezATLETISME
2017Marta BachWATERPOLO
2016Raquel GonzálezATLETISME
2015Núria MartínezBÀSQUET
2014Núria MartínezBÀSQUET
2013Roser Tarragó/ Marta BachWATERPOLO
2012Gàlia DvorakTENNIS TAULA
2011Natàlia TornéNATACIÓ
2010Núria MartínezBÀSQUET
2009Amaranta FernàndezVOLEIBOL
2008Amaranta FernàndezVOLEIBOL
2007Núria MartínezBÀSQUET
2006Núria MartínezBÀSQUET
2005Núria MartínezBÀSQUET
2004Núria MartínezBÀSQUET
2003Núria MartínezBÀSQUET
2002Laia ArbonèsNATACIÓ
2001Jèssica HernàndezTENNIS TAULA
2000Jèssica HernàndezTENNIS TAULA
1999Montse AlonsoCICLISME
1998Esmeralda ArriscadoATLETISME
1997Mònica DelgadoATLETISME
1996Sílvia PareraNATACIÓ
1995Sílvia PareraNATACIÓ
1994Sílvia PareraNATACIÓ
1993Lídia GómezTAEKWONDO
1992Mireia LluchATLETISME
1991Mireia LluchATLETISME
1990No es va concedir
1989Esther BoixATLETISME
1988Esther BoixATLETISME
1987Montse RosellóESQUÍ
1986Dolors JuscafresaBÀSQUET
1985Montse RosellóESQUÍ
1984Montse CustalHANDBOL
1983Montse RosellóESQUÍ
1982Montse RosellóESQUÍ
1981Montse RosellóESQUÍ
1980Rosa GallachESQUÍ
1979Rosa GallachESQUÍ
1978Ester RuizATLETISME
1977Rosa GallachESQUÍ
1976Mercè BoixetATLETISME
1975Mercè BoixetATLETISME
1974M. Dolors RoigJUDO
1973Carme FamadasBÀSQUET
1972Pepita SánchezGIMNÀSTICA
1971Pepita SánchezGIMNÀSTICA
1970Carme FamadasBÀSQUET
1969Teresa M. RocaATLETISME
1968Pepita SánchezGIMNÀSTICA
1967Pepita SánchezGIMNÀSTICA
1966Pepita SánchezGIMNÀSTICA
1965Teresa M. RocaATLETISME
1964Dolors JanéNATACIÓ
1963Joaquima BarbenaMUNTANYA
1962Joaquima ViñalsMUNTANYA
1961Joaquima ViñalsMUNTANYA
1960Maria LlopartMUNTANYA
1959Mercè VallmajorTENNIS
1958Isabel IllaNATACIÓ
1957Mercè VallmajorTENNIS
1956Isabel IllaNATACIÓ
1955Isabel IllaNATACIÓ
1954Isabel IllaNATACIÓ

David de Miguel va guanyar tres vegades seguides en la categoria juvenil masculina
2021Pol MartínezNATACIÓ
2020No es va concedir
2019David PeñaFUTBOL SALA
2018Roger ComaNATACIÓ
2017Mario GonzálezTIR
2016Mario GonzálezTIR
2015Guillem PujolNATACIÓ
2014Martí CasasHOQUEI PATINS
2013Xavier PeralTENNIS TAULA
2012Xavier PeralTENNIS TAULA
2011Víctor FernàndezWATERPOLO
2010Vicenç VallsATLETISME
2009Vicenç VallsATLETISME
2008Àlex CodinaWATERPOLO
2007Andreu MiróCICLISME
2006Imanol CastillaFUTBOL
2005Fran SànchezWATERPOLO
2004Javier GómezGIMNÀSTICA
2003Sergio SánchezFUTBOL
2002Javier GómezGIMNÀSTICA
2001Xavier GuiterasESQUÍ
2000Albert GonzálezATLETISME
1999Roger RabassaNATACIÓ
1998Robert VillàATLETISME
1997Marc PeraltaATLETISME
1996Eduardo PérezATLETISME
1995Gabriel MartínezATLETISME
1994Julián Alonso TENNIS
1993Gabriel MartínezATLETISME
1992Dani Corado/Xavier RuizATLETISME/NATACIÓ
1991Manuel BellidoKARATE
1990No es va concedir
1989Jordi Burillo/Josep A. GilTENNIS/CICLISME
1988Gonzalo LópezTENNIS
1987Óscar ValdivielsoATLETISME
1986Óscar ValdivielsoATLETISME
1985Elías SáezATLETISME
1984Santi Mora/Tomàs CarbonellTENNIS
1983David de MiguelTENNIS
1982David de MiguelTENNIS
1981David de MiguelTENNIS
1980Albert IllaBÀSQUET
1979Guilem MartínATLETISME
1978Joan TolràATLETISME
1977Sant SiquierATLETISME
1976Tomàs AymatSALTS ESQUÍ
1975Josep M. BonaTIR
1974Pere RobertNATACIÓ/WATERPOLO
1973Pere RobertNATACIÓ/WATERPOLO
1972Jordi VilàATLETISME
1971Rafael RódenasATLETISME
1970Mateu JaumandreuNATACIÓ
1969José A. EstivillATLETISME
1968Ferran CardenalNATACIÓ
1967Antoni GomàATLETISME
1966Manuel CabreraATLETISME
1965Antoni GomàATLETISME
1964Jordi BeltranNATACIÓ
1963Joan MartínezBÀSQUET
1962Josep M. SolerBÀSQUET
1961Josep M. SolerBÀSQUET
1960Salvador CrespoNATACIÓ
1959Salvador CrespoNATACIÓ
1958Manolo GarciaBOXA
1957Albert ClavellNATACIÓ
1956J. BoixetFUTBOL
1955Albert ClavellNATACIÓ
1954Eugeni RomeuNATACIÓ
Alba Bonamusa una de les esportistes que ha guanyat tres vegades seguides en categoria juvenil femenina
2021Cristina NoguéWATERPOLO
2020No es va concedir
2019Aina FlorenzaHOQUEI PATINS
2018Alba BonamusaWATERPOLO
2017Alba BonamusaWATERPOLO
2016Alba BonamusaWATERPOLO
2015Clàudia LunaTRIATLÓ
2014Laia FloresBÀSQUET
2013Ariadna PujolBÀSQUET
2012R.Tarragó/M.BachWATERPOLO
2011Roser TarragóWATERPOLO
2010Roser TarragóWATERPOLO
2009Mariona OrtizBÀSQUET
2008Marta SerrasNATACIÓ
2007Berta CantóNATACIÓ
2006Gàlia DvorakTENNIS TAULA
2005Gàlia DvorakTENNIS TAULA
2004Elena MartínezNATACIÓ
2003Esther BoschNATACIÓ
2002Esther BoschNATACIÓ
2001Núria MartínezBÀSQUET
2000Marta BartrésHOQUEI PATINS
1999Laia ArbonèsNATACIÓ
1998Mònica PellejeroNATACIÓ
1997Juliana EsperalbaATLETISME
1996Mònica DelgadoATLETISME
1995Sílvia FernàndezATLETISME
1994Sílvia FernàndezATLETISME
1993Anna Belén OrtizATLETISME
1992Laura BoschATLETISME
1991Cristina AndradeBÀSQUET
1990No es va concedir
1989Meritxell FilbàATLETISME
1988Anna PerlàsiaATLETISME
1987Mireia LluchATLETISME
1986Sílvia PareraNATACIÓ
1985Sílvia PareraNATACIÓ
1984Esther BoixATLETISME
1983M. LluriàTENNIS TAULA
1982Liliana RalATLETISME
1981Liliana RalATLETISME
1980M. Rosa AymatESQUÍ
1979Imma GurriTENNIS
1978M. Rosa AymatESQUÍ
1977Clara BonetTENNIS TAULA
1976Montse SalvadorNATACIÓ
1975Maria Luisa NovoATLETISME
1974Margarida AbellaNATACIÓ
1973Rufina GaleraATLETISME
1972Conxita TerraNATACIÓ
1971Conxita TerraNATACIÓ
Biel Tenias un dels quatre esportistes que ha guanyat dues vegades en la categoria cadet masculina
2021Diego García HeranceTAEKWONDO
2020No es va concedir
2019Víctor RomeroHANDBOL
2018Biel TeniasATLETISME
2017Biel TeniasATLETISME
2016Eduardo CalleHANDBOL
2015Leonid SheyngezikhtTENNIS
2014Mario GonzálezTIR
2013Guillem PujolNATACIÓ
2012Marc MereloATLETISME
2011Martí GaroleraNATACIÓ
2010Albert HomsBÀSQUET
2009Xavier PeralTENNIS TAULA
2008Francisco GómezATLETISME
2007Bernat MuñozHANDBOL
2006Andreu MiróCICLISME
2005Andreu MiróCICLISME
2004Joel BulóESQUI
2003Joel BulóESQUÍ
2002Josua SamiosNATACIÓ
2001Albert BarrabinoNATACIÓ
2000Albert BarrabinoNATACIÓ
1999Xavier GuiterasESQUÍ
1998Guillem AlsinaESQUÍ
1997Robert VillàATLETISME
1996Marc PeraltaATLETISME
1995Fernando PérezCICLISME
Gàlia Dvorak una de les esportistes que ha guanyat dues vegades en la categoria cadet femenina
2021Berta SernaNATACIÓ
2020No es va concedir
2019Olga JuanolaHOQUEI PATINS
2018Aina RabadanATLETISME
2017Hannh RuizATLETISME
2016Marina MartínezATLETISME
2015Alba RodríguezATLETISME
2014Lídia VigaraNATACIÓ ARTÍSTICA
2013Berta TriolaNATACIÓ
2012Laia FloresBÀSQUET
2011Ariadna PujolBÀSQUET
2010Aina TriolaNATACIÓ
2009Roser TarragóWATERPOLO
2008Mariona OrtizBÀSQUET
2007Clara RemachaATLETISME
2006Thais EscolarGIMNÀSTICA
2005Thais EscolarGIMNÀSTICA
2004Gàlia DvorakTENNIS TAULA
2003Gàlia DvorakTENNIS TAULA
2002Gemma RoviraESQUÍ
2001Alba PlanasGIMNÀSTICA
2000Alba PlanasGIMNÀSTICA
1999Núria MartínezBÀSQUET
1998Laia ArbonèsNATACIÓ
1997Marta RodríguezNATACIÓ
1996Juliana EsperalbaATLETISME
1995Laura GarciaATLETISME
Joaquim Fernàndez va guanyar quatre vegades seguides en la categoria infantil masculina
2021Nil PozaBÀSQUET
2020No es va concedir
2019Ivan Molina ATLETISME
2018Pol MartínezNATACIÓ
2017Imanol MartínTAEKWONDO
2016Imanol MartínTAEKWONDO
2015Héctor PozaTAEKWONDO
2014Eduardo CalleHANDBOL
2013Arnau HonrubiaNATACIÓ
2012C.Aleñà/J.Mola/D.MoréFUTBOL
2011Marc MereloATLETISME
2010Joan MuñozWATERPOLO
2009Yordi Jason RamosTENNIS TAULA
2008Pol CantóNATACIÓ
2007Pol CantóNATACIÓ
2006Francisco GómezATLETISME
2005Bernat MuñozHANDBOL
2004Àlex CodinaWATERPOLO
2003Pau SchnizlerWATERPOLO
2002Imanol CastillaFUTBOL
2001Joel MarínFUTBOL
2000Carles JodarFUTBOL
1999Albert BarrabinoNATACIÓ
1998Pau GómezATLETISME
1997Xavier GuiterasESQUÍ
1996Guillem AlsinaESQUÍ
1995Lluís Miquel BarbaATLETISME
1994Jaume MasWATERPOLO
1993Rubén FernándezTENNIS
1992Jordi GomàATLETISME
1991Xavier RuizNATACIÓ
1990No es va concedir
1989David JordàBÀSQUET
1988David JordàBÀSQUET
1987Adriano SabaterATLETISME
1986Joaquim FernàndezNATACIÓ
1985Joaquim FernàndezNATACIÓ
1984Joaquim FernàndezNATACIÓ
1983Joaquim FernàndezNATACIÓ
1982Tomàs CarbonellTENNIS
1981Dario PallarolasATLETISME
1980David de MiguelTENNIS
1979David de MiguelTENNIS
1978M. DomínguezGIMNÀSTICA
1977Josep LázaroATLETISME
1976Josep LázaroATLETISME
1975Joan TolràATLETISME
1974Manel TerraESQUÍ
1973Jordi FàbregasGIMNÀSTICA
1972Manel TerraESQUÍ
1971Pere RobertNATACIÓ / WATERPOLO
1970Rafael RódenasATLETISME
1969Jordi FàbregasGIMNÀSTICA
1968Mateu JaumandreuNATACIÓ
1967Joaquim DiamantESQUÍ NÀUTIC
1966Francesc Xavier PetitATLETISME
1965Francesc Xavier PetitATLETISME
1964Antoni GomàATLETISME
1963Antoni GomàATLETISME
1962Vicenç FloriachATLETISME
1961Joan MartínezBÀSQUET
1960Joan MartínezBÀSQUET
1959Jordi PlanetGIMNÀSTICA
1958Joan Martínez BÀSQUET
1957Salvador CrespoNATACIÓ
1956Salvador CrespoNATACIÓ
Esther Boix va guanyar quatre vegades en la categoria infantil femenina
2021Clàudia PérezNATACIÓ
2020No es va concedir
2019Blanca ColominasWATERPOLO
2018Paula GarciaBÀSQUET
2017Etna AbellaGIMNÀSTICA
2016Aina RabadanATLETISME
2015Aina RabadanATLETISME
2014Laura QuinteroPATINATGE
2013Marta CalzadaTAEKWONDO
2012Emma PalàATLETISME
2011Berta TriolaNATACIÓ
2010Clara CambrayWATERPOLO
2009Clara CambrayWATERPOLO
2008Alba CladellasTENNIS TAULA
2007Adriana RocaNATACIÓ
2006Ciara Gibson/Helena LloretWATERPOLO
2005Judit ClopésESCACS
2004Marta TorrejónFUTBOL
2003Lídia GómezGIMNÀSTICA
2002Gàlia DvorakTENNIS TAULA
2001Gàlia DvorakTENNIS TAULA
2000Gàlia DvorakTENNIS TAULA
1999Alba PlanasGIMNÀSTICA
1998Alba PlanasGIMNÀSTICA
1997Laia Arbonès NATACIÓ
1996Laia Arbonès NATACIÓ
1995Laia Arbonès NATACIÓ
1994Elisabeth NogueraATLETISME
1993Núria FornsBÀSQUET
1992Helena GilGIMNÀSTICA
1991Laura MuñozNATACIÓ
1990No es va concedir
1989Rosa BouESQUÍ
1988Eva CruzTAEKWONDO
1987Núria RomeraESCACS
1986Sílvia JubanyTENNIS
1985Sílvia JubanyTENNIS
1984Sílvia PareraNATACIÓ
1983Esther BoixATLETISME
1982Esther BoixATLETISME
1981Esther BoixATLETISME
1980Esther BoixATLETISME
1979Montse VintróTENNIS
1978Marta PiATLETISME
1977M. Rosa AymatESQUÍ
1976M. Rosa FornéNATACIÓ
1975Alba MauriESQUÍ NÀUTIC
1974Maria Luisa NovoATLETISME
1973Carme XalabardéGIMNÀSTICA
1972Margarida AlsinaGIMNÀSTICA
1959Asunción Soler NATACIÓ
1958Asunción Soler NATACIÓ
L’equip masculí de waterpolo del CN Mataró és el que ha guanyat més vegades aquest guardó al llarg de la història

Fins al 1995 es concedia un únic guardó i per tant el podia guanyar un equip que no fos sènior.

2021Centre Natació Mataró Waterpolo Femení
2020No es va concedir
2019Centre Natació Mataró Waterpolo Femení
2018Centre Natació Mataró Waterpolo Femení
2017Centre Natació Mataró Waterpolo Femení
2016Centre Natació Mataró Waterpolo Femení
2015Club Billar Mataró Masculí
2014Centre Natació Mataró Waterpolo Masculí
2013Centre Natació Mataró Waterpolo Femení
2012Centre Natació Mataró Waterpolo Masculí
2011Centre Natació Mataró Waterpolo Femení
2010Centre Natació Mataró Waterpolo Femení
2009Club Hoquei Mataró Masculí
2008Club Hoquei Mataró Femení
2007Club Hoquei Mataró Femení
2006Centre Natació Mataró Tennis Taula Femení
2005Club Esportiu Mataró Futbol Masculí
2004Centre Natació Mataró Tennis Taula Femení
2003Centre Natació Mataró Waterpolo Masculí
2002Centre Natació Mataró Waterpolo Masculí
2001Penya L’Esplanada Petanca Masculí
2000Club Esportiu Mataró Futbol Masculí
1999Club Esportiu Mataró Futbol Masculí
1998Club Esportiu Mataró Futbol Masculí
1997Club Esportiu Mataró Futbol Masculí
1996Club Hoquei Mataró Masculí
1995Sylan Mataró Gimnàstica Femení
1994Sylan Mataró Gimnàstica Femení
1993Club Bàsquet Mataró Cadet Femení
1992Club Tennis Mataró Masculí
1991Centre Natació Mataró Waterpolo Masculí
1990Club Tennis Mataró Masculí
1989Club Tennis Mataró Masculí
1988Centre Natació Mataró Waterpolo Masculí
1987No es va concedir
1986No es va concedir
1985No es va concedir
1984No es va concedir
1983No es va concedir
1982No es va concedir
1981No es va concedir
1980No es va concedir
1979CA Laietània Atletisme Masculí
1978Club Esportiu Mataró Bàsquet Masculí
1977Centre Natació Mataró Waterpolo Masculí
1976Club Esportiu Mataró Bàsquet Femení
1975Club Esportiu Mataró Bàsquet Femení
1974Club Esportiu Mataró Bàsquet Femení
1973Club Esportiu Mataró Bàsquet Femení
1972Club Esportiu Mataró Bàsquet Femení
1971Club Esportiu Mataró Bàsquet Femení
1970Club Esportiu Mataró Futbol Masculí
1969Esport Ciclista Mataró Hoquei Patins
1968Esport Ciclista Mataró Hoquei Patins
1967Esport Ciclista Mataró Hoquei Patins
1966Club Esportiu Mataró Bàsquet Masculí
1965Club Esportiu Mataró Bàsquet Masculí
1964Club Esportiu Mataró Bàsquet Masculí
1963Club Esportiu Mataró Bàsquet Juvenil Masculí
1962Club Esportiu Mataró Bàsquet Juvenil Masculí
1961Club Esportiu Mataró Bàsquet Juvenil Masculí
1960Centre Natació Mataró Waterpolo Masculí
1959Centre Natació Mataró Waterpolo Masculí
L’equip femení júnior de la UEM és el que ha guanyat més vegades aquest guardó
2021CH Mataró Femení Hoquei Patins
2020No es va concedir
2019Club Tennis Mataró Masculí
2018Futsal Mataró Futbol Sala Masculí
2017Futsal Mataró Futbol Sala Femení
2016CH Mataró Hoquei Patins Femení
2015CH Mataró Hoquei Patins Femení
2014CN Mataró Tennis Taula Masculí
2013UE Mataró Bàsquet Femení
2012UE Mataró Bàsquet Femení
2011CE Mataró Futbol Masculí
2010UE Mataró Bàsquet Femení
2009UE Mataró Bàsquet Femení
2008CN Mataró Waterpolo Femení
2007CN Mataró Waterpolo Masculí
2006Mataró Bàsquet Femení
2005Comissió Clubs Mataró Bàsquet Femení
2004Club Hoquei Mataró Hoquei Patins Masculí
2003Joventut Mataró Handbol Masculí
2002CN Mataró Tennis Taula Femení
2001CN Mataró Natació Masculí
2000Joventut Mataró Handbol Masculí
1999CN Mataró Tennis Taula Femení
1998CE Mataró Futbol Masculí
1997Club Ciclista Iluro Masculí
1996UE Mataró Bàsquet Femení
1995Club Bâsquet Mataró Femení
L’equip femení del CH Mataró ha guanyat sis vegades seguides com a millor equip cadet
2021CN Mataró Waterpolo Masculí
2020No es va concedir
2019CH Mataró Hoquei Patins Femení
2018CH Mataró Hoquei Patins Femení
2017CH Mataró Hoquei Patins Femení
2016CH Mataró Hoquei Patins Femení
2015CH Mataró Hoquei Patins Femení
2014CH Mataró Hoquei Patins Femení
2013Futsal Mataró Futbol Sala Femení
2012CN Mataró Waterpolo Masculí
2011UE Mataró Bàsquet Femení
2010CN Mataró Triatló Masculí
2009CN Mataró Waterpolo Femení
2008UE Mataró Bàsquet Femení
2007UE Mataró Bàsquet Femení
2006CN Mataró Waterpolo Masculí
2005CN Mataró Waterpolo Masculí
2004Mataró Bàsquet Femení
2003CN Mataró Natació Femení
2002CN Mataró Natació Femení
2001Joventut Mataró Handbol Femení
2000Iluro HC Hockey Herba Masculí
1999No es va concedir
1998Joventut Mataró Handbol Masculí
1997Joventut Mataró Handbol Masculí
1996AE Boet Voleibol Femení
1995CA Laietània Atletisme Femení
2021UE Mataró Bàsquet Femení
2020No es va concedir
2019CN Mataró Waterpolo Femení
2018CN Mataró Waterpolo Femení
2017CN Mataró Waterpolo Masculí
2016Club Escacs Mataró
2015Club Tennis Mataró Masculí
2014Futsal Mataró Futbol Sala Masculí
2013Club Hoquei Mataró Hoquei Patins Femení
2012UE Mataró Bàsquet Femení
2011Joventut Mataró Handbol Masculí
2010CN Mataró Waterpolo Masculí
2009UE Mataró Bàsquet Femení
2008CN Mataró Tennis Taula Masculí
2007UE Mataró Bàsquet Masculí
2006UE Mataró Bàsquet Femení
2005UE Mataró Bàsquet Masculí
2004CN Mataró Waterpolo Masculí
2003No es va concedir
2002No es va concedir
2001CN Mataró Waterpolo Masculí
2000No es va concedir
1999Iluro HC Hockey Herba Masculí
1998Club Hoquei Mataró Hoquei Patins Masculí
1997Sylan Mataró Gimnàstica Femení
1996Sylan Mataró Gimnàstica Femení
1995UEC MATARÓ Esquí
2021Maria FolgadoNATACIÓ ADAPTADA
2020No es va concedir
2019Niki DedeuFUTBOL SALA
2018Flora KhassanovaTENNIS TAULA
2017Alberto PeñaBÀSQUET
2016Florin BoncaWATERPOLO
2015Oriol FeliuHOQEUI PATINS
2014Beto FernándezWATERPOLO
2013Eva GallegoPATINATGE
2012Quique SpaBÀSQUET
2011Norbert de HaroATLETISME
2010Sito RiveraFUTBOL SALA
2009Andreu NovakoskiATLETISME
2008Vicenç TarrésWATERPOLO
2007Joan Pi/BarbanyFUTBOL
2006Ivan SanzHOQUEI PATINS
2005Vicenç TarrésWATERPOLO
2004Daniel Poza BÀSQUET
2003Josep M. GuiterasHANDBOL
2002Dorin CostrasWATERPOLO
2001Juan SánchezHANDBOL
2000Jordi PérezESQUÍ
1999Carlos EnríquezVOLEIBOL
1998Miguel ÁlvarezFUTBOL
1997Quique SpaBÀSQUET
1996Norbert de HaroATLETISME
1995Oriol VillàBÀSQUET
2021Parlem d’Esports de Radio Santvi
2020Ilurosport.cat
2019Sergi Ruiz 
2018Esportiu Maresme
2017Santi Carreras
2016Càmeres M1TV
2015La Fosbury
2014Dani Terra
2013Josep Ribas
2012Pere Gelada
2011Eloi Sivilla
2010Francesc Andrés
2009Anna Gual
2008Salva Fernàndez
2007Marc Mayola
2006Oriol Debat
2005Àlex Gomà
2004TVM/Capgrós/Tot Mataró
2003Josep M. Spà
2002Ivan San Antonio/Olga Boix
2001Jordi Rabassa
2000Xavier Agustí
1999Josep Gomà
1998Santi Carreras
1997TV Mataró
1996Capgròs
1995El Punt
1994Jaume Casas
1993El Tot Esport
2021Pau Muñoz (Joventut Handbol Mataró)
2020No es va concedir
2019Anna Maria Claus (SPAS Mataró)
2018Carmel Comerón (CA Laietània)
2017Albert Forns (Pla Boet CE)
2016Quim Navarro (AE Boet)
2015Joan Pagès (CH Mataró)
2014Salvador Punsola (SPAS Mataró)
2013Joan Ramon Bru (Valldemia)
2012Josep Joan Rivera (Juventus AC)
2011Josep M. Spà (CH Mataró)
2010Joan Ventura (UE Mataró)
2009Ramon Serra (Petanca)
2008Josep Masriera (CN Mataró)
1978Josep M. Diamant (NÀUTICA) i Jordi Boquet (MOTOR)
1977Arcadi Valls (ESCACS)
1976Lluís Garcia (WATERPOLO/ESQUÍ)
1975Antoni Campoy (WATERPOLO/TENNIS)
1974Grau Cot (ATLETISME)
1973Salvador Crespo (WATERPOLO/VELA)
1972Mercè Vallmajor (TENNIS)
1971Josep Espiell (MOTOR)
1970Federico Martín (ATLETISME)
1969Guillem Garcia (WATERPOLO)
1968Vicenç Arís (MUNTANYA)
1967Francesc Ligos/Carlos Sánchez (HANDBOL)
1966Pasqual Zaragoza (MUNTANYA)
1965Antoni Bonamusa (ATLETISME)
1964Robert Alsina (BÀSQUET)
1963Antoni Domènech (BILLAR)
1962Francisco Prat (BÀSQUET)
1961Lluís Casals (MOTOR)
1960Jaume Isern (WATERPOLO)
1959Josep Teodoro (FUTBOL)
1958Miquel Roca (TENNIS)
1957Francisco Roy (NATACIÓ)
1978José Beltran (MUNTANYA/NÀUTICA) i Ricardo Izquierdo (FUTBOL)
1977Pere Bravo (BÀSQUET)
1976Joaquim Spà (FUTBOL)
1975Francesc Tristany (FUTBOL)
1974Agustí Pera (TENNIS)
1973Francisco Frediani (GIMNÀSTICA)
1972Bonaventura Brunet (ATLETISME)
1971Rafael Alum (BÀSQUET)
1970Albert Quintana (COLUMBÒFILA)
1969Eloi Català (CICLISME)
1968Clemente Hernández (FUTBOL)
1967Enric Badia (FUTBOL)
1966Josep Massó (CICLISME)
1965Josep Busqué (FUTBOL)
1964Eduard Berga (FUTBOL)
1963Josep Mora (BÀSQUET)
1962Salvador Espelt (FUTBOL)
1961Antoni Lladó (GIMNÀSTICA/ ATLETISME)
1960Joan Nonell (ATLETISME)
1959Miquel Sinol (MOTOR)
1958Joaquim Alís (BOXA)
1957Antonio Diví (FUTBOL)
2021Grup Feimat
2020No es va concedir
2019Advisoria
2018Torrot
2017Vilaser
2016Inlingua
2015Mis Ibérica
2014AutoNetOil
2013La Sirena
2012Mataró Parc
2011Aliança Mataró
2010Junt Per l’Esport
2009AGD
2008Ronda 43
2007GrupClima
2006El Tot Mataró
2005Quadis 
2004Procter Gamble
2003Cecassa
2002Alcampo
2001Norte Hispana
2000Escola Tennis Marré Font
1999Mc Donald’s
1998Motor Maresma
1997Ronda 43
1996EIE Pla Boet
1995GP Collie
1994Pryca
1993Malerba
1992Club Tennis Mataró